SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Guma w płynie to nowoczesne rozwiązanie, jeśli chodzi o wykonanie hydroizolacji w łazience, czy kuchni. Dzięki swoim właściwościom tworzy elastyczną i wodoszczelną powłokę. Jednocześnie jest bardzo łatwa w aplikacji. Dlatego można jej używać nawet w trakcie samodzielnego remontu poszczególnych pomieszczeń. Dlaczego warto pamiętać o jej wykorzystaniu?

Guma w płynie – rodzaje

Guma izolacyjna w płynie ma szerokie zastosowanie. Jednak, by uzyskana za jej pomocą warstwa hydroizolacyjna sprawdzała się w stu procentach, warto wybrać odpowiednie typ tego produktu. Z uwagi na to, gdzie wykorzystuje się gumę, wyróżnić można jej poszczególne rodzaje:

  • gumę w płynie, którą wykorzystuje się do izolacji fundamentów
  • gumę w płynie do izolacji dachów
  • taką, która sprawdza się przy okazji ogrzewania podłogowego
  • produkt, który wykorzystuje się podczas wykonywani hydroizolacji podłóg i posadzek
  • gumę, którą można stosować na zewnątrz obiektu, chociażby w trakcie wykonywania hydroizolacji balkonów lub tarasów
  • gumę w płynie, którą wykorzystuje się przy okazji chociażby takich obiektów, jak baseny, czyli wszędzie tam, gdzie elementy narażone są na ciągłą styczność z wodą

Guma w płynie – co to takiego?

Syntetyczna guma w płynie to elastomer bitumiczny. Produkt ten powstaje na bazie żywic syntetycznych. Jednocześnie jest całkowicie nietoksyczny. Dlatego można go wykorzystać w przestrzeniach mieszkalnych, jak również użytkowych. Należy pamiętać o odpowiednim doborze produktu, w zależności od tego, jakie miejsca lub elementy będą poddawane hydroizolacji.

Guma w płynie jest elastyczna i przylepna. Dzięki temu bardzo dobrze przylega do danej powierzchni. Najczęściej jej grubość wynosi od 0.5 mm do 1mm. By zapewnić najwyższy efekt ochrony przed wodą, warto nałożyć dwie warstwy tego preparatu.

Hydroizolacja pomieszczeń – dlaczego jest ważna?

W przypadku przestrzeni mieszkalnych, łazienki i kuchnie należą do pomieszczeń, gdzie występuje największa ilość wody i wilgoci. Może to, w negatywny sposób, wpłynąć na strukturę podłogi oraz ścian. W szczególności, jeśli w łazience znajduje się prysznic bez brodzika. Wtedy wykonanie hydroizolacji staje się obowiązkowe.

Płytki ceramiczne, które są powszechnym materiałem wykończeniowym, nie zawsze zapewniają skuteczną ochronę betonowej powierzchni przed wilgocią. Woda, która gromadzi się pod płytkami może doprowadzić nie tylko do osłabienia struktury podłogi, ale też pojawienia się grzybów i pleśni. Te natomiast mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

Guma w płynie pozwala zniwelować ten problem. Jednocześnie trzeba stosować hydroizolacji w całym pomieszczeniu. Powłokę ochronną można nałożyć tylko w miejscach, które w szczególności narażone są na styczność z wodą.

Doskonała ochrona fundamentów

Elementy konstrukcyjne, takie jak fundamenty, są w szczególności narażone na negatywny wpływ wody na ich strukturę. W szczególności niebezpieczna jest woda gruntowa, która może gromadzić się w sporej ilości w trakcie opadów. Oczywiście, w miejscach, gdzie ryzyko to jest wysokie, wykonuje się drenaż. Niemniej, odpowiednia hydroizolacja fundamentów staje się podstawowym zadaniem, które należy wykonać przed rozpoczęciem wznoszenia murów. Guma izolacyjna pozwoli na skuteczną ochronę fundamentów, a także ewentualnych konstrukcji żelbetonowych. To bardzo ważne, ponieważ zbrojenia wykonuje się ze stalowych prętów, które narażone są na korozję.

Skuteczna ochrona tarasów i balkonów

Z uwagi na swoje umiejscowienie, tarasy i balkony narażone są na niszczenie pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych. W szczególności niebezpieczna jest woda, która dostaje się pod płytki i zamarza zimą. Wtedy też zwiększa swoją objętość i rozpycha płytki, co doprowadza do ich uszkodzenia. Dlatego płynna guma na beton pozwala na ochronę tarasów i balkonów i w znaczący sposób wpływa na ich to, jak długo będą zachowywać estetyczny wygląd.

Obok samej izolacji ważny jest także sposób układania płytek. Przede wszystkim należy pamiętać o kleju elastycznym, który jest odporny na wysokie amplitudy temperatur, jak również jego równomiernym nałożeniu na podłoże i płytkę.

Guma w płynie – aplikacja

Produkt ten jest bardzo prosty w aplikacji. W celu nałożenia płynnej gumy na poszczególne elementy śmiało można wykorzystać standardowe pędzle malarskie lub wałki. Dzięki temu prace przebiegają sprawnie, a co więcej, nie wymagają specjalistycznych narzędzi. To przekłada się na ogólny, całkowity koszt, związany z samodzielnym wykonaniem hydroizolacji pomieszczeń.

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

       

Biuro:+48 730 022 290 
Doradca techniczny : +48 730 022 002

biuro@waterblock.eu

02

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia: