SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Łazienki oraz kuchnie to przestrzenie, w których podłoga w szczególności narażona jest na szkodliwe działanie wody. Jeśli ta przedostanie się pod płytki, może doprowadzić do pojawienia się grzybów i pleśni, które są szkodliwe dla zdrowia. Dodatkowo mogą osłabić strukturę ściany, czy podłogi i doprowadzić do uszkodzenia płytek. W jaki sposób można uniknąć tego typu sytuacji? Odpowiedzią jest folia w płynie. Materiał nowoczesny i bardzo skuteczny, jeśli chodzi o wykonanie warstwy hydroizolacyjnej.

Czym jest folia w płynie?

Folia w płynie pod płytki powstaje na bazie żywicy syntetycznej. Materiał, który dostępne jest w sklepie, można użyć bezpośrednio po jego zakupieniu. Zanim jednak rozpocznie się prace związane z wykonaniem hydroizolacji, zawartość puszki z folią w płynie należy wymieszać. Podobnie, jak robi się to z farbami.

Folia izolacyjna w płynie to materiał uniwersalny. Może być użyta na różnego typu powierzchniach. Przede wszystkim na takich, które najczęściej spotyka się w obiektach mieszkalnych, jak również użytkowych. Nawet na płytach wiórowych. Nie należy jednak stosować tego materiału na drewnie. Dlatego w przypadku podłóg i ścian, które wykonano z tynku cementowego lub cementowo – wapiennego, a nawet gipsowo – kartonowego folia hydroizolacyjna w płynie będzie doskonałym rozwiązaniem.

Płynna folia uszczelniająca, już po związaniu, staje się przede wszystkim materiałem wodoszczelnym. Jednocześnie jest bardzo elastyczna. Jednak może być uszkodzona w sposób mechaniczny, na przykład przy użyciu narzędzi lub w trakcie codziennego użytkowania pomieszczeń. Dlatego materiał ten stanowi wewnętrzną warstwę ochronną. W celu estetycznego dopełnienia pomieszczeń, jak też stworzenia kompleksowej ochrony na ścianach i podłodze, należy zastosować płytki.

Folia w płynie – jak stosować?

Materiał ten przeznaczony jest przede wszystkim do łazienek, kuchni, a także pralni. Ogólnie rzecz mówiąc wszędzie tam, gdzie występuje spore ryzyko naruszenia nawierzchni ścian i podłogi przez wilgoć. Jednocześnie nie ma potrzeby stosowania tego materiału na całej powierzchni pomieszczenia. Z pewnością jednak należy zastosować folię w płynie w miejscach, gdzie występuje największe ryzyko pojawienia się wody i wilgoci. Jak chociażby w okolicach wanny, czy pod prysznicem.

Aplikacja folii w płynie

Obok swoich właściwości, jak doskonała hydroizolacja, a zatem ochrona pomieszczeń przed pleśnią i grzybami, materiał ten jest również łatwy w aplikacji. Płynna folia uszczelniająca sprawdza się już przy grubości 2mm. By nałożyć materiał na konkretną powierzchnię, można wykorzystać w tym celu wałek lub pędzel. Jeśli ktoś kładzie folię na podłogę, gdzie zastosowane będzie ogrzewane podłogowe, należy zakupić typ folii, która nadaje się do tego typu instalacji.

Estetyczne wykończenie powierzchni – jak to zrobić?

Obok swojej elastyczności i wysokiej izolacji przed wodą, folia jest podatna na uszkodzenia mechaniczne. Dlatego wykończenie pomieszczenia za pomocą farby, którą nakłada się na głowę, może okazać się niezbyt skutecznym rozwiązaniem. Dlatego o wiele lepiej jest zastosować standardowe sposoby na aranżację wnętrza, czyli płytki ceramiczne.

Folia – jakich materiałów użyć do jej pokrycia?

Trzeba pamiętać, że folia w płynie jest materiałem elastycznym. Dlatego, jeśli ma być pokryta chociażby klejem, musi to być również klej elastyczny, wodoodporne. Doskonale sprawdzają się podczas układania płytek.

Remont w mieszkaniu – jak przygotować nawierzchnię pod folię w płynie?

Jeśli ktoś przeprowadza w mieszkaniu remont łazienki lub kuchni, zdecydowanie powinien rozważyć użycie folii hydroizolacyjnej w płynie. Jednak, zanim materiał będzie można aplikować w konkretnym pomieszczeniu, należy w odpowiedni sposób przygotować nawierzchnię.

Oczywiście niezbędne staje się skucie starych płytek. Z uwagi, iż mocowane są przy pomocy kleju, również jego pozostałości należy usunąć ze ściany lub podłogi. Jeśli ściana była tylko pomalowana, należy dokładnie usunąć starą warstwę farby.

W przypadku pojawienia się szczelin i nierówności, należy je wygładzić. W tym celu warto wykorzystać masę naprawczą, bądź produkty, które zawierają żywicę epoksydową.

Następnie można przystąpić do aplikacji samej foli w płynie. Przed rozpoczęciem pracy trzeba tylko dokładnie wymieszać zawartość puszki. By nałożyć folię na ścianę lub podłogę, wystarczą standardowe wałki bądź pędzle malarskie. Czas schnięcia dla materiału to od 2 do około 8 godzin. Hydroizolację można nakładać dwukrotnie, jednak trzeba pamiętać, iż pierwsza warstwa musi być całkowicie sucha.

Gdy cała powierzchnia będzie już posiadać izolację, która utwardziła się, można przejść do układania płytek.

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

       

Biuro:+48 730 022 290 
Doradca techniczny : +48 730 022 002

biuro@waterblock.eu

02

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia: