SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Skuteczna izolacja to podstawa, która potrafi ochronić przed wieloma negatywnymi konsekwencjami. To zdanie jest prawdziwe w ramach termoizolacji, ale równie dobrze oddaje to, jak ważne jest zabezpieczenie się przed nadmiarem wilgoci. Jest to szczególnie istotne w miejscach wysoce narażonych na działanie wody jak łazienka czy taras. Jak jednak skutecznie tego dokonać?

Podstawowe materiały izolujące od działania wilgoci

Nowoczesne materiały izolacyjne wykazują się nie tylko skutecznością działania, ale również długim utrzymywaniem swoich właściwości oraz łatwością aplikacji i niskimi kosztami względem swoich parametrów. Papa w tym kontekście jest już materiałem przeszłości. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, że czasem pojawiają się pytania takie jak guma czy folia, które z rozwiązań jest lepsze?  Obydwa materiały występujące w formie płynnej, ale różnią się parametrami. Guma w płynie ma zdecydowanie większą elastyczność i wytrzymałość niż folia w płynie. Alternatywą jest również masa uszczelniająca typu szlam lub masa 2K.  Który z preparatów jest jednak bardziej wartościowy?

Czym wyróżnia się guma w płynie?

Każdy może dokonać prac izolacyjnych przy wykorzystaniu tego materiału. Ponadto cena gumy w płynie również należy do zalet tego rozwiązania. Uniwersalność tego materiału sprawia, że można aplikować go na wielu zróżnicowanych podłożach. Czasem zaleca się, żeby stosować ten materiał wyłącznie do wnętrz. Nie zawsze jest to jednak prawdą. Guma w płynie na zewnątrz stała się już częścią rzeczywistości, dzięki stałej poprawie materiału. Wskazuje się też, że płytki idealnie współpracują z tym rozwiązaniem.

Podsumowanie

Masa uszczelniająca jest ciekawym rozwiązaniem. Nie zmienia to faktu, że opinie o gumie w płynie na dach czy do łazienki sugerują, że jest to skuteczniejszy materiał. Wynika to z wcześniej wskazanych argumentów. Pamiętajmy, że ochrona przed wilgocią to podstawa do uniknięcia problemów w przyszłości. Brak lub niewłaściwy poziom izolacji może nawet skutkować powstawaniem grzyba i pleśni. W tej sytuacji pojawiają się straty finansowe, ale jeszcze ważniejszy jest niekorzystny wpływ na zdrowie mieszkańców.

Które rozwiązanie cieszy się większą popularnością?

W ostatnim czasie odnotowuje się stały wzrost popularności gumy w płynie do izolacji  łazienki lub tarasu. Jest ona więc stosowana tam, gdzie warunki są wyjątkowo niekorzystne. Masa uszczelniająca również jest ciekawym rozwiązaniem, ale jej znaczenie rynkowe w ostatnim czasie spada. Należy natomiast brać pod uwagę że jednym z głównych czynników, który jest brany pod uwagę przy wyborze masy 2K , jest łatwość wykonywania prac.

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

       

Biuro:+48 730 022 290 
Doradca techniczny : +48 730 022 002


biuro@waterblock.eu

02

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia: