SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

ZOBACZ I ZRÓB TO SAM :

WB TAPE PRO - sposób montażu oraz zastosowanie:

Taśmy to podstawowy element każdego z systemów hydroizolacyjnych. Stosuje się je w naroża, przerwy dylatacyjne, ale i o czym często zapominają wykonawcy, połączenia obróbki blacharskiej lub profilu okapowego z betonową częścią tarasu -balkonu. W tym miejscu problemy z nieszczelnością pojawiają się jako pierwsze ze względu na fakt większych naprężeń spowodowanych różną rozszerzalnością dwóch materiałów, betonu oraz stali. I to właśnie w tej przestrzeni najlepiej sprawdza się taśma WB TAPE PRO. Po pierwsze ma właściwości wulkanizujące, przez co doskonale łączy się ze stalą a po drugie jej wysoka elastyczność pozwala na przenoszenie spękań i tym samym utrzymywanie szczelności izolacji. Nie ma konieczności tworzenia warstw sczepnych na obróbce blacharskiej w postaci żywicy i posypki kwarcowej. Wystarczy oczyścić powierzchnię blachy acetonem, oderwać pasek ochronny na taśmie i przykleić.

Jednym z bardzo newralgicznych miejsc w których dochodzi do przecieku jest styk okno – ściana. Ze względu na ciągłe drgania i ruchy tych elementów względem siebie ważne jest by uszczelnienie wykonać przy zastosowaniu odpowiedniej technologii. Do tego typu rozwiązań służy taśma butylowa WB TAPE. Po przyklejeniu jej do ramy okiennej następuje proces wulkanizacji z podłożem dzięki czemu otrzymują Państwo szczelne i solidne połączenie z ramą okienną. Po przyklejeniu nakładamy izolację wysokoelastyczną Water Block Duo Flex zarówno na samą taśmę jak i elementy ściany oraz płyty balkonowej. W ten sposób mamy wykonaną solidną pierwszą warstwę izolacji przeciwwodnej, na którą to następnie położone zostaną kolejne warstwy sytemu balkonowego WATER BLOCK.

Film instruktażowy WB Tape Pro

WB MEMBRANE - sposób montażu oraz zastosowanie:

Jak prawidłowo układać WB Membrane? Przedstawiamy to na zdjęciach oraz na filmiku poniżej. Ten produkt możemy stosować na balkony, tarasy, na bez brodzikowe prysznice oraz baseny. WB Membrane, charakteryzuje się wyjątkowo dużą elastycznością przez co doskonale współpracuje z materiałem hydroizolacyjnym jak WB DuoFlex. To właśnie w tym materiale zatapiamy WB Membranę z odpowiednim zakładem około 7 do 10 cm. Po przyklejeniu jej do podłoża całość zaciągamy materiałem Water Block 2K. W ten sposób uzyskujemy warstwę izolacyjną, która jest odporna na duże ciśnienia wody, różnice temperatur oraz naprężenia. Na tak wykonaną izolację możemy albo ułożyć gres lub też zamontować wykończenie na stopkach regulowanych. Możemy też po nałożeniu warstw drenażowych zasypać kamieniem lub ułożyć trawę z rolki.

Film instruktażowy - Hydroizolacja tarasu za pomocą WB Membrany

WB MEMBRANE - izolacja kabiny prysznicowej:

  1. Starannie przygotuj podłoże w tym celu nakładając grunt WB PRIMER.
  2. Wszystkie naroża oraz łączenia z odpływem liniowym wyklej taśmą uszczelniającą WB TAPE PRO. Tak samo koniecznie uszczelnij wyjścia hydrauliczne oraz łączenia płyt GK.
  3. Dokładnie wymieszaj izolację WB DUO FLEX i nałóż pierwszą warstwę.
  4. Na powierzchni poziomej zatop w izolacji WB DUO FLEX matę izolacyjną WB MEMBRANE.
  5. Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą końcową warstwę izolacji WB DUO FLEX.

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

       

Biuro:+48 730 022 290 
Doradca techniczny : +48 730 022 002


biuro@waterblock.eu

02

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie 🙂

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia: