Kącik instruktażowy

WB TAPE

Wykonując prawidłową izolację balkonu musimy zwrócisz szczególną uwagę na elementy narożne. WB TAPE daje nam możliwość wykonywania naroży bez konieczności inwestowania w gotowe elementy wykończeniowe. Na zdjęciach przykład prawidłowego montażu taśmy WB TAPE. Pamiętajmy, że najlepiej wklejać taśmę na pierwszą warstwę hydroizolacji. W tym przypadku została zastosowana WB DUO FLEX jako pierwsza warstwa, a po wklejeniu taśm zostanie nałożona finalna warstwa WB 2K.
(więcej…)

JAK PORADZIĆ SOBIE Z PARCIEM WODY NEGATYWNYM:

Typowy przypadek parcia negatywnego wody występuje, gdy woda przedostaje się przez ściany piwnicy albo fundamenty od strony gruntu, a hydroizolacja znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Generalnie parcie wody od strony negatywnej oznacza, że warstwa hydroizolacji stosowana jest po stronie elementu konstrukcji znajdującego się po przeciwnej stronie bezpośredniego działania wody.
(więcej…)

HYDROIZOLACJA FUNDAMENTÓW : WB DUO FLEXWB TAPE

Co zrobić gdy przy budowie domu wykonawca zapomniał o izolacji fundamentu ??? Opcji jest kilka i każda z nich wymaga sporo pracy i staranności. Water Block Duo Flex to materiał głównie przeznaczony do tego tupy napraw. Jego wysoka elastyczność czyni go materiałem o wiele bradziej efektywnym i trwalszym niż dostępne na rynku materiały na bazie lepików i bitumów.
(więcej…)

WB MEMBRANE

Jak prawidłowo układać WB Membrane ??(…) W tym przypadku nasi wykonawcy uszczelniają taras nad pomieszczeniem ogrzewanym. Właśnie do takich miejsc jest dedykowane rozwiązanie hydroizolacyjne z wykorzystaniem WB Membrane, która charakteryzuje się wyjątkowo dużą elastycznością przez co doskonale współpracuje z materiałem hydroizolacyjnym WB DuoFlex.
(więcej…)

WB DILATATION

WATER BLOCK DILATATION – Jednym z bardziej trudnych elementów w konstrukcji budynków, które łatwo ulegają rozszczelnieniu są dylatacje. To w tych miejscach powierzchnie jak i konstrukcje budynku pracują najbardziej przez co materiał którym wypełniamy szczeliny musi wykazać się dużą elastycznością oraz przyczepnością do podłoża.
(więcej…)

WB HOT MATE

IZOLACJA PIONOWA RÓWNIE WAŻNA JAK POZIOMA
Wielokrotnie rozmawiając z klientami tłumaczymy jak ważne jest w systemach tarasowych i balkonowych wykonanie izolacji pionowej na ścianie. To bardzo ważny element całego systemu ponieważ zabezpiecza ścianę budynku przez tak zwanym podciąganiem kapilarnym wilgoci. A od tego zjawiska już bardzo krótka droga do powstania w lokalu grzybów szkodliwych dla zdrowia.
(więcej…)

JAK PRAWIDŁOWO UŁOŻYĆ GRES NA BALKONIE?

Dwie najważniejsze zasady :

1) Jak najmniej kleju ( klej nie może służyć jako materiał do profilowania spadków. Jego grubość nie powinna przekraczać 5mm. (…)

2) Fuga o szerokości min 5 mm – oddychająca
(więcej…)