SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Budowa domu to skomplikowane przedsięwzięcie składające się z wielu etapów. To naturalne, że podczas organizacji prac czasem musi dochodzić do błędów. Jednym z kluczowych czynników jest nie tylko zatrudnienie wykwalifikowanego kierownika budowy, ale również posiadanie odpowiedniej wiedzy. W ramach tego artykułu przyjrzymy się bliżej temu tematowi.

Fundamenty jako stabilna podstawa konstrukcji

Pomińmy wszystkie działania związane z kompletowaniem odpowiedniej dokumentacji oraz przygotowaniem działki. Kolejnym etapem będzie wykonanie fundamentów. Wyróżniamy tutaj dwa podstawowe rodzaje tzn. ławy (bardziej tradycyjna forma) oraz stopę (dla bardziej wymagającego terenu). Najważniejszym zagadnieniem w ramach podłoża pod kolejne prace jest wytrzymałość. Nie zmienia to faktu, że mniej popularnym zagadnieniem (a również niezwykle istotnym) jest to, jak izolować fundamenty. Bez tego nie zapewnimy dostatecznej ochrony przed wilgocią czy ucieczką ciepła. Jak wykonać izolację fundamentów? To już temat na osobny artykuł podobnie jak to, jaki środek do izolacji fundamentów wybrać. Najczęściej zaleca się preparaty na bazie wodnej dyspersji tworzyw sztucznych.

Wylewka jako zalążek podłogi

Artykuł traktuje temat budowy w uproszczeniu. W tej sytuacji przechodzimy do wylewki. Zaleca się wylanie betonu z tzw. gruchy, ponieważ prawie zawsze posiada on odpowiednie proporcje, a ponadto szybkie wylewanie prowadzi do znaczącej oszczędności czasu.

Ściany, czyli szkielet konstrukcji

Wykonanie ścian sprawia, że inwestor ma już wrażenie bliskiego końca. Jedną z kluczowych decyzji jest dobór odpowiedniego materiału. Wśród dostępnych możliwości należy wymienić beton komórkowy, ceramikę tradycyjną bądź poryzowaną czy silikaty. Należy uwzględnić takie czynniki jak wytrzymałość, koszty materiału oraz wykonania prac, prędkość powstawania czy termoizolacyjność. Na tym etapie bardzo ważne jest zatrudnienie specjalistów, którzy wykonają zadanie budowania ściany zgodnie ze sztuką.

Strop, czyli konstrukcja, która przyjmie na siebie obciążenia

Strop musi być bardzo wytrzymały, ponieważ działają na niego bardzo duże naprężenia. Może on powstawać w różnych formach od systemów gęstożebrowych, przez żelbetowe, aż to prefabrykowanych i drewnianych. Nadal najpopularniejszym rozwiązaniem w Polsce jest ten pierwszy rodzaj. W ramach tej kategorii również istnieją kolejne podziały jak m.in. strop Akermana czy Teriva. Podstawą podejmowania decyzji jest proporcja pomiędzy wytrzymałością a kosztami.

Dach jako oddzielenie się od warunków zewnętrznych

Dach nad głową daje poczucie stabilizacji. Jednocześnie jest to drogi i skomplikowany fragment budowy. Wraz z komplikacją kształtu, znacząco rosną koszty. Ponadto samo pokrycie również nie należy do tanich. Ceramika wyróżnia się imponującą trwałością, ale blachodachówka dobrze łączy stosunek korzyści do kosztów.

Wieloetapowa inwestycja

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na to, jak skomplikowana jest budowa nowego domu. W tym artykule temat został przedstawiony bardzo pobieżnie i ma stanowić pewną formę skrótu. Nie zawarto informacji na temat tego, ile kosztuje izolacja fundamentów czy wykonanie wybranego rodzaju stropu, a to nadal tylko urywek rzeczywistości. Ponadto pominięte zostały kwestie wykonania instalacji, okien i drzwi czy ewentualnego tarasu bądź podpiwniczenia. Podstawą jest zgłębianie wiedzy na temat budowy, ponieważ pozwoli to na uniknięcie wielu błędów, a więc również ograniczenie kosztów oraz problemów w przyszłości.

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

       

Biuro:+48 730 022 290 
Doradca techniczny : +48 730 022 002


biuro@waterblock.eu

02

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia: