8

May

Narożnik uszczelniający jako jeden z ważniejszych elementów systemu hydroizolacji.


Łazienka to pomieszczenie, gdzie występuje wysoki wskaźnik wilgotności. Para i wilgoć która powstaje w tym pomieszczeniu bardzo intensywnie oddziaływuje na strukturę ścian oraz posadzki. Powoduje to powolną degradację tych powierzchni poprzez pojawienie się wykwitów pleśni i grzyba a w niektórych przypadkach osłabienia konstrukcji ściany. Dlatego na etapie projektowania łazienki powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności o skutecznej hydroizolacji. Dzisiaj omówimy jeden z elementów hydroizolacji czyli narożniki.

Narożniki pełnią ważna funkcję w tak zwanych strefach mokrych – czyli w miejscach gdzie występuje wanna i prysznic. Narożniki mamy w dwóch wersjach : zewnętrze i wewnętrzne, są wykonane ze szczelnego tworzywa, do którym łatwo łączą się masy hydroizolacyjne.

Podstawowe cechy narożników :

– Wodoszczelność  – Narożniki nie przepuszczają wody, chroniąc podłoże przed zawilgoceniem.
– Łatwość montażu – Narożniki są już wyprofilowane. Wystarczy przyłożyć je do kąta na świeżo położoną masę uszczelniającą i docisnąć, a po wyschnięciu pokryć drugą warstwą masy izolacyjnej.
– Skuteczność – Narożniki zostały wykonane z włókniny polietylenowej, która nie traci swoich właściwości uszczelniających mimo upływu czasu. Dlatego raz zamontowane narożniki są skuteczne przez długi czas.

Narożniki należy stosować w rogach łazienki, ponieważ w tych miejscach mocno skupia się wilgoć a nałożenie samej masy izolacyjnej nie daje gwarancji dokładnego i trwałego zabezpieczenia.   Zastosowanie tych elementów wraz z hydroizolacją WB Duo Flex – czyli hydroizolacją, która po wyschnięciu tworzy materiał podobny do gumy  daje gwarancję szczelności na długie lata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

RELATED

Posts