Balkony

Balkon jest wykonany z betonu, który sam w sobie nie jest wodoodporny i tym samym płyta betonowa jest narażona na zamakanie i zamarzanie. Na skutek wilgoci zbrojenie wewnątrz płyty może ulegać korozji. W zimie natomiast, nasiąknięty wilgocią beton będzie podlegał cyklom zamarzania i rozmarzania. Doprowadza to do tego, iż  beton kruszeje i pęka. Aby zapobiec destrukcji balkonu należy go zaizolować.

Do hydroizolacji balkonu potrzebujemy dwóch różnych hydroizolacji: WB DUO FLEX  jako klej do WB MEMBRANY jak i warstwa hydroizolacyjna na pierwszą warstwę oraz WB 2K na drugą, finalną warstwę którą nakładamy już po wyklejeniu powierzchni materiałem WB MEMBRANE oraz wyklejeniu taśm WB TAPE PRO . Obie izolacje charakteryzują się łatwością nakładania oraz dobrą przyczepnością do podłoża i do płytek. Tworzą powłoki elastyczne, które są odporne na cykle zamarzania i rozmarzania. Zachowują elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach. Na tak wykonaną izolację można też układać okładziny wykończeniowe typu wentylowanego takie jak płyty na stopach regulowanych czy deski tarasowe.

Hydroizolację nakłada się pacą metalową lub pędzlem. Przerwa między nakładaniem kolejnych warstw wynosi około 4 godziny w zależności od temperatury oraz wilgotności powietrza. Po wyschnięciu powłoka na balkonie powinna mieć grubość około  2 do 3 mm.

Wykonując prawidłową izolację balkonu musimy zwrócisz szczególną uwagę na elementy narożne. WB TAPE PRO daje nam możliwość wykonywania naroży bez konieczności inwestowania w gotowe elementy wykończeniowe. Pamiętajmy, że najlepiej wklejać taśmę na pierwszą warstwę hydroizolacji lub na wcześniej zagruntowane podłoże preparatem WB PRIMER.

Dlaczego tak istotne jest użycie  WB Membrany? –  Membrana wzmacnia podłoże oraz poprawia jego szczelność w miejscach występowania dużego naporu wody. WB Membrana posiada obciążalność na ciśnienie hydrostatyczne rzędu 0,5 MPa, odporności na temperatury od – 30 °C do + 90 °C oraz wysoką wytrzymałości na rozciąganie 13 MPa. Wytrzymuje ciśnienie słupa wody 50 metrów na 1 cm kwadratowy. Zastosowanie takiej membrany w systemach tarasowych jak i balkonowych daje gwarancję szczelności na długie lata nawet przy bardzo ekstremalnych warunkach atmosferycznych.

Kolejność prac:

 • Przygotuj płytę betonową ze spadkiem. Do tego możesz użyć materiału WB FAST FLOOR
 • Zagruntuj podłoże gruntem WB PRIMER
 • Wklej taśmy w naroża oraz na łączenia z okapnikami taśmą WB TAPE PRO.
 • Nałóż hydroizolację na balkon  ( WB DUO FLEXWB MEMBRANEWB 2K).
 • Ułóż odpowiednie dla Ciebie wykończenie ( płytki na klej , płyty na stopach regulowanych lub deskę kompozytową. Pamiętaj o tym, by do klejenia okładzin z płytek użyć odpowiedniego kleju oraz fugi. WB FLEX GLUE oraz WB FUGE FLEX to klej oraz fuga przeznaczona do tak wymagających miejsc.

Przekrój warstw hydroizolacji balkonu:Potrzebne materiały do izolacji:

 1. WB FAST FLOOR
 2. WB PRIMER
 3. WB DUO FLEX
 4. WB MEMBRANA
 5. WB TAPE PRO
 6. WB 2K

Do wykończenia balkonu:

 1.  WB FLEX GLUE
 2.  WB FUGA FLEX
 3.  WB DILATATION

Jako wykończenie możesz zastosować rozwiązania wentylowane typu  płyty na stopach regulowanych lub deska kompozytowa.

Zużycie materiałów:

 • Hydroizolacja WB Duo Flex 20 kg – wystarcza od 13 do 15 m2
 • Hydroizolacja WB Duo Flex 10 kg – wystarcza od 6.5 do 7.5 m2
 • oraz
 • Hydroizolacja WB 2k – wystarcza od 10 do 12 m2

Pamiętaj!

Jeśli nie masz pewności ile potrzebujesz materiału na wykonanie balkonu, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Napisz lub zadzwoń do naszego działu technicznego.

Na zdjęciach możesz zobaczyć sposób wykonania przykładowego balkonu :