SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Jesteśmy sklepem online z materiałami hydroizolacyjnymi, który stawia nie na ilość, a na jakość. Oferowane przez nas produkty hydroizolacyjne Water Block zostały stworzone z najwyższej jakości surowców. Dzięki temu nie ma znaczenia czy produkt znajdzie się w rękach profesjonalisty czy też majsterkowicza odpowiednio przeszkolonego przez nasz dział techniczny – każdy z nich może liczyć na doskonałą jakość efektu końcowego. Naszym klientom oferujemy możliwość złożenia zamówienia online, a także dokonania zakup w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie . W przypadku większego zapotrzebowania na produkty, prosimy o kontakt telefoniczny z naszym działem zamówień.

Taras wentylowany to co raz częstsze rozwiązanie stosowane podczas budowy jak i remontu tarasu. Sformułowanie „wentylowany” wzięło się z faktu, że pomiędzy izolacją, a warstwą użytkową znajduje się przestrzeń powietrzna służąca do wentylowania poszczególnych warstw tarasu.

Metoda tarasu wentylowanego zyskuje coraz większą popularność ze względu na łatwość montażu oraz wytrzymałość. System ten polega na zastosowaniu specjalnych podkładek tarasowych regulowanych kluczem, na których układa się płyty gresowe o grubości od 2 do 4 cm.  Woda opadowa wpływa pomiędzy szczeliny między płytami i tam po warstwie izolacji jest odprowadzana do wpustu lub na obróbkę okapową.
Wykończenie tarasu w systemie posadzki wentylowanej ma ogromną przewagę nad tradycyjnym wykończeniem czyli systemem płytek na kleju. Taras na stopach regulowanych  nie ulega zniszczeniu pod wpływem naprężeń termicznych, które w naszym klimacie występują zdecydowanie częściej niż w innych szerokościach geograficznych,  a dodatkowo pozwala to na szybkie dotarcie do warstwy izolacyjnej przez łatwe zdjęcie płyt gresowych i ponowne ułożenie w tym samym miejscu. To ma szczególne znaczenie, gdy po kilku latach zawiedzie warstwa izolacyjna. Nie ma wówczas konieczności przeprowadzenia drogich remontów i usuwania wszystkich warstw tarasu lub balkonu lecz wystarczy tylko szybkie i sprawne zdjęcie płyt, naprawa izolacji i ponowne ich ułożenie.

W takim układzie wentylowanym bardzo ważne są 3 elementy:

– hydroizolacja – tutaj wybór jest bardzo ważny. Należy zastosować, taką hydroizolację, która jest odporna wymagające warunki atmosferyczne.

– stopy tarasowe – wybór na rynku jest dość spory, ale warto wybrać takie, które można regulować kluczem przez szczelinę między płytami oraz wykonane są z trwałego polipropylenu z głowicą minimalizującą stukanie płyt.

– płyty gresowe- jako warstwę wykończeniową musimy wybrać płyty przeznaczone do układania na stopach tarasowych, których grubość to minimum 2 cm a wytrzymałość na ściskanie to min. 600 kg na cm2.

Zastosowanie:
Stopy tarasowe nadają się do każdego samonośnego systemu nawierzchni zewnętrznej oraz wewnętrznej. Można układać je bezpośrednio na każdą z membran, mas i szlamów hydroizolacyjnych Water Block.
– Produkt odporny na temperatury od – 40 do 120 °C , szkodliwe działanie warunków atmosferycznych oraz promienie UV.
– Samopoziomującą głowicą  (automatycznie kompensującą spadki do 5%).
– Głowicą z gumą antyhałasową i antypoślizgową.
– Możliwością regulacji wysokości kluczem przez szczelinę między płytami.
– Trwałą konstrukcją z polipropylenu „PP”.
– Szeroki zakres regulacji wysokości od 2,3 cm do nawet 70 cm.

Kategorie

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia