SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Hydroizolacja łazienki i prysznicy

Łazienka, w tym kabina prysznicowa to jedne z najważniejszych elementów w przestrzeni mieszkalnej. Odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych pozwala na stworzenie eleganckiego, funkcjonalnego i komfortowego pomieszczenia. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju płytki. Jednak, obok materiałów wykończeniowych, bardzo ważną rzeczą jest zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji. Łazienka to pomieszczenie, w którym występuje duża ilość wody oraz wilgoci. Izolacja posadzki w łazienkach pozwala na ochronę elementów konstrukcyjnych, które wykonane są między innymi z betonu. Z uwagi na charakter tego pomieszczenia, to bardzo ważny etap prac.

Izolacja prysznica to jedno z podstawowych zadań. Dotyczy to przede wszystkim rozwiązania, w którym nie występuje brodzik. Kabina prysznicowa ustawiona jest bezpośrednio na posadzce. To nowoczesny i elegancki sposób na wprowadzenie estetycznego rozwiązania do łazienek. W tym przypadku należy zastosować przede wszystkim spad, który umożliwi odprowadzanie wody do kratki ściekowej. Izolacja prysznica bez brodzika pozwoli natomiast na odpowiednią ochronę poszczególnych elementów, w tym betonowej powierzchni, która znajduje się pod płytkami.

Także izolacja brodzika prysznicowego musi być wykonana w odpowiedni sposób. Pewna ilość wody może zbierać się na posadzce wokół brodzika. Brak odpowiedniej izolacji wpływa na stopniowe pogorszenie kondycji posadzki.

Izolacja przeciwwodna w łazienkach musi uwzględniać także miejsca narożne. Bardzo istotna jest także izolacja samych ścian. W innym przypadku, wraz z użytkowaniem łazienki, może pojawić się odpadający tynk, a nawet szkodliwe dla zdrowia grzyby.

Odpowiednia izolacja – rzadsze remonty

Wykonanie odpowiedniej hydroizolacji to także mniejsze ryzyko remontów łazienki, w związku z usterkami, które zdarzają się w tego rodzaju pomieszczeniach. Izolacją przeciwwilgociowa w łazienkach pozwoli na redukcję zacieków, czy pozwoli uniknąć warunków, które sprzyjają w tego typu pomieszczeniach rozwojowi grzybów i pleśni.

Jak prawidłowo wykonać izolację kabiny prysznicowej :

 • Starannie przygotuj podłoże: wyrównaj, oczyść z nieczystości i zagruntuj gruntem WB PRIMER.
 • Na wszystkie naroża oraz łączenia z odpływem liniowym wyklej taśmą uszczelniającą WB TAPE PRO.
 • Tą samą taśmą koniecznie uszczelnij przejścia hydrauliczne oraz łączenia płyt GK
 • Następnie dokładnie wymieszaj izolację WB DUO FLEX i nałóż pierwszą warstwę ( około 1-2mm) pędzlem lub pacą
 • Na powierzchni poziomej zatop w izolacji WB DUO FLEX matę izolacyjną WB MEMBRANE.
 • Po wyschnięciu pierwszej warstwy nałóż drugą końcową warstwę izolacji WB DUO FLEX .
 • Na tak wykonaną hydroizolację po upływie około 24 godzin można montować okładzinę z płytek.

Potrzebne materiały:

 • WB Primer
 • WB Tape Pro
 • WB Membrane
 • WB Duo Flex
 • WB Flex Glue

Zużycie materiałów:

Hydroizolacja WB Duo Flex 10 kg – wystarcza na około : 6,5 do 7,5 m2

PAMIĘTAJ !

Jeśli nie masz pewności ile potrzebujesz materiału na swoją kabinę prysznicową, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Napisz lub zadzwoń do naszego działy technicznego.

Sposób wykonania hydroizolacji prysznica:

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny. 

       

Biuro :+48 730 022 290 
Doradca Techniczny : +48 730 022 002

biuro@waterblock.eu

02

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia: