Kącik instruktażowy

WB TAPE

Wykonując prawidłową izolację balkonu musimy zwrócisz szczególną uwagę na elementy narożne. WB TAPE daje nam możliwość wykonywania naroży bez konieczności inwestowania w gotowe elementy wykończeniowe. Na zdjęciach przykład prawidłowego montażu taśmy WB TAPE. Pamiętajmy, że najlepiej wklejać taśmę na pierwszą warstwę hydroizolacji. W tym przypadku została zastosowana WB DUO FLEX jako pierwsza warstwa, a po wklejeniu taśm zostanie nałożona finalna warstwa WB 2K.

 

 

 

SPOSÓB MONTOWANIA WB TAPE W NAROŻACH:

 

USZCZELNIANIE TAŚMĄ WB TAPE STYKU OKNO-ŚCIANA:

Jednym z bardzo newralgicznych miejsc w których dochodzi do przecieku jest styk okno – ściana. Ze względu na ciągłe drgania i ruchy tych elementów względem siebie ważne jest by uszczelnienie wykonać przy zastosowaniu odpowiedniej technologii. Do tego typu rozwiązań służy taśma butylowa WB TAPE. Po przyklejeniu jej do ramy okiennej następuje proces wulkanizacji z podłożem dzięki czemu otrzymują Państwo szczelne i solidne połączenie z ramą okienną. Po przyklejeniu nakładamy izolację wysokoelastyczną Water Block Duo Flex zarówno na samą taśmę jak i elementy ściany oraz płyty balkonowej. W ten sposób mamy wykonaną solidną pierwszą warstwę izolacji przeciwwodnej, na którą to następnie położone zostaną kolejne warstwy sytemu balkonowego WATER BLOCK.

 

Jak poradzić sobie z parciem wody negatywnym:

Typowy przypadek parcia negatywnego wody występuje, gdy woda przedostaje się przez ściany piwnicy albo fundamenty od strony gruntu, a hydroizolacja znajduje się wewnątrz pomieszczenia. Generalnie parcie wody od strony negatywnej oznacza, że warstwa hydroizolacji stosowana jest po stronie elementu konstrukcji znajdującego się po przeciwnej stronie bezpośredniego działania wody. Zabezpieczenie od negatywnego parcia wody jest bardziej skomplikowane niż ochrona od działania pozytywnego wody, gdyż w przypadku strony negatywnej penetruje ona poprzez element konstrukcji za materiał izolacyjny próbując odspoić go od podłoża.
Na zdjęciach macie przykład rozwiązania problemu negatywnego parcia wody w podszybiach wind, gdzie  pojawiła się woda. Zastosowany materiał WB 2K oraz WB Tape doskonale zatamowały ciśnienie wody i tym samym trwale rozwiązały problem wody w szachtach windowych.

 

Zabezpieczenie płyty konstrukcyjnej tarasu wraz z wywinięciem na pion: WB Duo Flex

Hydroizolacja fundamentów : WB Duo Flex

Co zrobić gdy przy budowie domu wykonawca zapomniał o izolacji fundamentu ??? Opcji jest kilka i każda z nich wymaga sporo pracy i staranności. Water Block Duo Flex to materiał głównie przeznaczony do tego tupy napraw. Jego wysoka elastyczność czyni go materiałem o wiele bradziej efektywnym i trwalszym niż dostępne na rynku materiały na bazie lepików i bitumów. Żeby wykonać to solidnie należy przestrzegać kilku zasad. Najważniejsza z nich to oczyszczenie podłoża i nałożenie warstwy wyrównującej spoiny między pustakami i do tego celu najlepiej użyć kleju Water Block Flex Glue. Po wyschnięciu kleju nakładamy pierwszą warstwę materiału Water Block Duo Flex po związaniu której wklejami taśmę Water Block Tape Pro w naroża oraz na połączenia ramy okiennej ze ścianą. Po wyklejeniu taśm możemy nakładać drugą wartwę izolacji DuoFlex. Pamietajmy, że wykonanie docieplenia fundamentu musi być wykonane z materiału typu XPS, który dzięki swojej strukturze nie wchłania wilgoci i przez to utrzymuje swoje parametry termiczne.

 

 

Wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak szczelnym materiałem jest nasz Water Block Duo Flex zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu.

 

WB MEMBRANE

Jak prawidłowo układać WB Membrane ?? Przedstawiamy to na zdjęciach poniżej. W tym przypadku nasi wykonawcy uszczelniają taras nad pomieszczeniem ogrzewanym. Właśnie do takich miejsc jest dedykowane rozwiązanie hydroizolacyjne z wykorzystaniem WB Membrane, która charakteryzuje się wyjątkowo dużą elastycznością przez co doskonale współpracuje z materiałem hydroizolacyjnym WB DuoFlex. To właśnie w tym materiale zatapiamy membranę z odpowiednim zakładem około 7 do 10 cm. Po przyklejeniu jej do podłoża całość zaciągamy materiałem Water Block Hydroizolacja Dwuskładnikowa. Na tak wykonaną izolację możemy albo ułożyć gres lub też zamontować wykończenie na stopkach regulowanych. Możemy też po nałożeniu warstw drenażowych zasypać kamieniem lub ułożyć trawę z rolki.

 

 

WB DILATATION

WATER BLOCK DILATATION – Jednym z bardziej trudnych elementów w konstrukcji budynków, które łatwo ulegają rozszczelnieniu są dylatacje. To w tych miejscach powierzchnie jak i konstrukcje budynku pracują najbardziej przez co materiał którym wypełniamy szczeliny musi wykazać się dużą elastycznością oraz przyczepnością do podłoża. WB Dilatation to trwale elastyczna jednoskładnikowa masa do wypełniania dylatacji wiążąca pod wpływem wilgoci, która posiada doskonałą przyczepność do wszystkich typowych materiałów budowlanych. Na zdjęciach przedstawiamy sposób wypełniania dylatacji.

 

 

WB DILATATION świetnie sprawdza się przy montowaniu profili balkonowych, doskonale wypełnia miejsce między profilem balkonowym a płytką. Materiał jest odporny na zabrudzenia więc mamy estetyczne wykończenie balkonu i tarasu.

 

 

 

 

WB HOT MATE

IZOLACJA PIONOWA RÓWNIE WAŻNA JAK POZIOMA
Wielokrotnie rozmawiając z klientami tłumaczymy jak ważne jest w systemach tarasowych i balkonowych wykonanie izolacji pionowej na ścianie. To bardzo ważny element całego systemu ponieważ zabezpiecza ścianę budynku przez tak zwanym podciąganiem kapilarnym wilgoci. A od tego zjawiska już bardzo krótka droga do powstania w lokalu grzybów szkodliwych dla zdrowia. Na zdjęciach przedstawiamy Państwu prawidłowo wykonane przejście izolacji poziomej na pion przy użyciu materiału izolacyjnego WB Hot Mate. Taką izolację wykonuję się w podcięciu elewacji do wysokości około 0,6 – 0,7m. a później uzupełnia się brakujący fragment docieplenia ściany przywracając ją do pierwotnej struktury.

 

 

 

WB Hot Mate:  hydroizolacja dachu

WB Hot Mate ułożona w dwóch warstwach daje ponad 1 cm izolacji przeciwwodnej, wysoce odpornej na temperatury ujemne oraz na działanie promieni UV.

 

Jak prawidłowo ułożyć gres na balkonie?

Dwie najważniejsze zasady :

1) Jak najmniej kleju ( klej nie może służyć jako materiał do profilowania spadków. Jego grubość nie powinna przekraczać 5mm. Należy nakładać klej nie tylko na podłoże ale też na płytkę w taki sposób, by w 100 % wypełnił przestrzeń pod płytką. Wszystkie kanaliki po pacy zębatej będą przestrzenią do zbierania się wody, która rozmarzając doprowadzi do odspojenia okładziny )

2) Fuga o szerokości min 5 mm – oddychająca ( Odpowiednia szerokość fugi pozwoli na szybsze odparowywanie wilgoci z kleju oraz pozwoli na swobodne przenoszenie naprężeń, które powstają zarówno od nagrzewania się balkonu jak i jego schładzania zimą.)

Warto pamiętać o tym by przestrzeń między cokolikiem i płytką była na tyle duża, by umożliwiała swobodną pracę posadzki balkonu względem ściany. Dlatego ważne jest pozostawienie szczeliny o szerokość około 5mm i wypełnienie jej elastycznym uszczelniaczem poliuretanowym a nie jak często bywa fugą.

Poniżej mogą Państwo obejrzeć finał prac przy remoncie balkonów na jednym z osiedli w Konstancinie. Zastosowaliśmy tam kompletny system Water Block z wykończeniem w płytkach. Dzięki takiemu zastosowaniu materiałów i starannemu wykonaniu klient będzie mógł przez długie lata cieszyć się ze szczelnego balkonu.