30

kwi

Fundamenty

Izolacje fundamentu to element, który bezwzględnie musi zostać wykonany. Dotyczy to każdego typu obiektu architektonicznego, który buduje się w sposób tradycyjny. Czyli mury stawiane na wylanym wcześniej fundamencie. Izolacja fundamentów to zabezpieczenie elementów betonowych, które, z uwagi na swoje umiejscowienie w gruncie, są w szczególności narażone na penetrację przez wodę.

Hydroizolacja fundamentów wymaga tego, aby zastosować materiały najwyższej jakości. Jakiekolwiek osłabienie w strukturze fundamentu może prowadzić do pojawienia się pęknięć na ścianach.

Jak wykonać solidną izolację fundamentów lub co zrobić, gdy przy budowie domu wykonawca zapomniał o niej?

Opcji jest kilka i każda z nich wymaga sporo pracy i staranności. WB Duo Flex to materiał głównie przeznaczony do tego typu napraw. Jego wysoka elastyczność czyni go materiałem mocno efektywnym. Co ważne jest przyjazny dla środowiska więc tym wyprzedza masy bitumiczne. Dlatego możliwa jest do wykonania również izolacja fundamentów starego domu.

Aby wykonać to solidnie należy przestrzegać kilku zasad.

Jak wygląda izolacja fundamentów krok po kroku? Najważniejsza z nich to oczyszczenie podłoża i nałożenie warstwy wyrównującej spoiny między pustakami jak i przerwy i ubytki w betonie. Równa płaszczyzna daje możliwość dokładnego nałożenia izolacji bez niebezpieczeństwa pominięcia miejsc w których później może powstać przeciek. Do tego celu najlepiej użyć kleju WB Flex Glue. Po wyschnięciu kleju nakładamy pierwszą warstwę materiału WB Duo Flex. Gdy zwiąże, wklejamy taśmę WB Tape Pro w naroża , przejścia instalacyjne oraz na połączenia ramy okiennej ze ścianą. Po wyklejeniu taśm WB TAPE PRO możemy nakładać drugą warstwę izolacji WB Duo Flex. Pamiętajmy, że wykonanie docieplenia fundamentu musi być wykonane z materiału typu XPS, który dzięki swojej strukturze nie wchłania wilgoci i przez to utrzymuje swoje parametry termiczne.

Kolejność prac izolacji fundamentu:

  • oczyść i wyrównaj strukturę ściany klejem WB Flex Glue
  • nałóż pierwszą warstwę materiału WB Duo Flex
  • wklej taśmę WB Tape Pro
  • nałóż drugą warstwę materiału WB Duo Flex

Potrzebne materiały:

  • Hydroizolacja WB Duo Flex 10 kg lub 20 kg
  • Taśma uszczelniająca WB Tape Pro
  • Grunt WB Primer

Zużycie materiału w procesie izolacji fundamentów:

  • Hydroizolacja WB Duo Flex 20 kg – wystarcza od 13 do 15 m2

Pamiętaj!

Jeśli nie masz pewności ile potrzebujesz materiału na wykonanie fundamentów, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Napisz lub zadzwoń do naszego działu technicznego.

WB Tape pro – element niezbędny

Często zdarza się tak, iż architekci i wykonawcy wolą sięgać bo grubowarstwowe hydroizolacje. W takim przypadku polecamy nasz produkt WB Bitumen KMB 2C

RELATED

Posts