SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

SYSTEM WATERPROOFING SOLUTIONS

Izolacje fundamentu to element, który bezwzględnie musi zostać wykonany. Dotyczy to każdego typu obiektu architektonicznego, który buduje się w sposób tradycyjny. Czyli mury stawiane na wylanym wcześniej fundamencie. Izolacja fundamentów to zabezpieczenie elementów betonowych, które, z uwagi na swoje umiejscowienie w gruncie, są w szczególności narażone na penetrację przez wodę.

Hydroizolacja fundamentów wymaga tego, aby zastosować materiały najwyższej jakości. Jakiekolwiek osłabienie w strukturze fundamentu może prowadzić do pojawienia się pęknięć na ścianach.

Jak wykonać solidną izolację fundamentów lub co zrobić, gdy przy budowie domu wykonawca zapomniał o niej?

Opcji jest kilka i każda z nich wymaga sporo pracy i staranności. WB Duo Flex to materiał głównie przeznaczony do tego typu napraw. Jego wysoka elastyczność czyni go materiałem o wiele bardziej efektywnym i trwalszym niż dostępne na rynku materiały na bazie lepików i bitumów. Dlatego możliwa jest do wykonania również izolacja fundamentów starego domu.

Aby wykonać to solidnie należy przestrzegać kilku zasad.

Jak wygląda izolacja fundamentów krok po kroku? Najważniejsza z nich to oczyszczenie podłoża i nałożenie warstwy wyrównującej spoiny między pustakami jak i przerwy i ubytki w betonie. Równa płaszczyzna daje możliwość dokładnego nałożenia izolacji bez niebezpieczeństwa pominięcia miejsc w których później może powstać przeciek. Do tego celu najlepiej użyć kleju WB Flex Glue. Po wyschnięciu kleju nakładamy pierwszą warstwę materiału WB Duo Flex. Gdy zwiąże, wklejamy taśmę WB Tape Pro w naroża , przejścia instalacyjne oraz na połączenia ramy okiennej ze ścianą. Po wyklejeniu taśm WB TAPE PRO możemy nakładać drugą warstwę izolacji WB Duo Flex. Pamiętajmy, że wykonanie docieplenia fundamentu musi być wykonane z materiału typu XPS, który dzięki swojej strukturze nie wchłania wilgoci i przez to utrzymuje swoje parametry termiczne.

Kolejność prac izolacji fundamentu:

  • oczyść i wyrównaj strukturę ściany klejem WB Flex Glue
  • nałóż pierwszą warstwę materiału WB Duo Flex
  • wklej taśmę WB Tape Pro
  • nałóż drugą warstwę materiału WB Duo Flex

Potrzebne materiały:

  • Hydroizolacja WB Duo Flex 10 kg lub 20 kg
  • Taśma uszczelniająca WB Tape Pro
  • Grunt WB Primer

Zużycie materiału w procesie izolacji fundamentów:

  • Hydroizolacja WB Duo Flex 20 kg – wystarcza od 13 do 15 m2

Pamiętaj!

Jeśli nie masz pewności ile potrzebujesz materiału na wykonanie fundamentów, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Napisz lub zadzwoń do naszego działu technicznego.

Jak możemy Państwu pomóc?

How can we help you?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

We are here to help you. If you have any questions pertaining to our products and system-based solutions, do not hesitate to call us.

Bądź z nami na bieżąco!

Stay with us on a regular basis!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)
Subscribe to our channels and follow our activities and add opinions :)

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Water Block are premium class products designed for customers who value solutions for years. Long-term cooperation of technologists from Poland and Switzerland has allowed us to create complete system solutions for such structural elements of the building as balconies, terraces, roofs and foundations. Water Block is successfully used wherever parameters such as high flexibility, resistance to low temperatures or resistance to water pressure are important.

Godziny otwarcia

Hours opening