Fundamenty

Jak wykonać solidną izolację fundamentów lub co zrobić, gdy przy budowie domu wykonawca zapomniał o niej? Opcji jest kilka i każda z nich wymaga sporo pracy i staranności. WB Duo Flex to materiał głównie przeznaczony do tego typu napraw. Jego wysoka elastyczność czyni go materiałem o wiele bardziej efektywnym i trwalszym niż dostępne na rynku materiały na bazie lepików i bitumów. Żeby wykonać to solidnie należy przestrzegać kilku zasad.

Najważniejsza z nich to oczyszczenie podłoża i nałożenie warstwy wyrównującej spoiny między pustakami jak i przerwy i ubytki w betonie. Równa płaszczyzna daje możliwość dokładnego nałożenia izolacji bez niebezpieczeństwa pominięcia miejsc w których później może powstać przeciek.  Do tego celu najlepiej użyć kleju WB Flex Glue. Po wyschnięciu kleju nakładamy pierwszą warstwę materiału WB Duo Flex po związaniu, której wklejamy taśmę WB Tape Pro w naroża , przejścia instalacyjne oraz na połączenia ramy okiennej ze ścianą. Po wyklejeniu taśm WB TAPE PRO  możemy nakładać drugą warstwę izolacji WB Duo Flex. Pamiętajmy, że wykonanie docieplenia fundamentu musi być wykonane z materiału typu XPS, który dzięki swojej strukturze nie wchłania wilgoci i przez to utrzymuje swoje parametry termiczne.

 

Kolejność prac:

Potrzebne materiały:

  1. Hydroizolacja WB Duo Flex 10 kg lub 20 kg
  2. Taśma uszczelniająca WB Tape Pro
  3. Grunt WB Primer

Zużycie materiału:

  • Hydroizolacja WB Duo Flex 20 kg – wystarcza od 13 do 15 m2

Pamiętaj!

Jeśli nie masz pewności ile potrzebujesz materiału na wykonanie fundamentów, zawsze możesz skorzystać z naszej pomocy. Napisz lub zadzwoń do naszego działu technicznego.

Sposób wykonania: