8

maj

WB Membrana jako hydroizolacja na taras

Jak powinno wyglądać prawidłowe układanie WB MEMBRANY? Podstawą jest odpowiednie
przygotowanie podłoża. Nie możemy pozwolić na to, aby w podłożu
znajdowała się  wilgoć ponieważ, przy odparowywaniu będzie doprowadzać
do powstawania pęcherzy na powierzchni WB Membrany. 

Do tego służy systemowy grunt WB PRIMER, który wzmacnia podłoże, ogranicza jego chłonność i tworzy na powierzchni lekko lepką warstwę, która optymalizuje proces athezji z kolejnymi warstwami izolacyjnymi. Na tak przygotowane podłoże możemy rozpocząć nakładanie WB MEMBRANY. Do zamontowania WB MEMBRANY  potrzebujemy dwóch różnych produktów: WB DUO FLEX  jako kleju do WB MEMBRANY i zarazem warstwy hydroizolacyjnej oraz  WB 2K jako finalnej warstwy, którą nakładamy już po wyklejeniu powierzchni materiałem WB MEMBRANE oraz po zamontowaniu taśm WB TAPE PRO we wszystkich narożnikach. Obie izolacje charakteryzują się łatwością nakładania oraz dobrą przyczepnością do podłoża. Tworzą powłoki elastyczne, które są odporne na cykle zamarzania i rozmarzania. Zachowują elastyczność nawet w bardzo niskich temperaturach. 

WB MEMBRANE wzmacnia podłoże oraz poprawia jego szczelność w miejscach występowania bardzo dużego naporu wody. Posiada obciążalność na ciśnienie hydrostatyczne rzędu 0,5 MPa, odporność na temperatury od – 30 °C do + 90 °C oraz wysoką wytrzymałości na rozciąganie do 13 MPa. Wytrzymuje ciśnienie słupa wody 50 metrów na 1 cm kwadratowy. Zastosowanie WB MEMBRANE w systemach tarasowych jak i balkonowych daje gwarancję szczelności na długie lata nawet przy bardzo ekstremalnych warunkach atmosferycznych. Na tak systemowo wykonaną izolację można układać tradycyjne okładziny wykończeniowe typu płytki na klej jak i układy wentylowane typu płyty na stopach oraz deski tarasowe.

Układanie WB MEMBRANY należy rozpocząć od przygotowania produktu WB DUO FLEX, łącząc składnik mokry z proszkiem reakcyjnym. Do ułożenia membrany potrzebujemy dwóch osób. Jedna osoba nakłada na powierzchnię tarasu WB DUO FLEX,  a kolejna rozwija rolkę WB MEMBRANY dociskając ją do podłoża wałkiem lub pacą usuwając spod niej nadmiar kleju. Przystępując do rozwijania kolejnego pasa WB MEMBRANY należy pamiętać, aby zastosować 10 cm zakładu. Gdy mamy już cały taras wyklejony w WB MEMBRANIE musimy poczekać, aż klej pod membraną dobrze zwiąże. Trwa to około jednego do dwóch dni w zależności od temperatury i wilgotności. Kolejnym etapem jest wyklejenie we wszystkich narożach taśmy WB TAPE PRO. To produkt łatwy w montażu ponieważ jest powlekany kauczukiem butylowym dzięki czemu nie mamy konieczności na stosowanie dodatkowych mas klejących. Gdy już wszystkie narożniki mamy wzmocnione taśmą możemy przystąpić do finalnego wykończenia powierzchni tarasu masą domykającą WB 2K. W tym celu mieszamy oba składniki A i B w proporcjach opisanych w karcie produktu, a następnie przy użyciu pacy zaciągamy masę na całą powierzchnie WB MEMBRANY oraz na narożniki z taśm WB TAPE PRO.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts