8

maj

Odpowiednia izolacja łazienki – rzadsze remonty

Łazienka, w tym kabina prysznicowa to jedne z najważniejszych elementów w przestrzeni mieszkalnej. Odpowiedni dobór materiałów wykończeniowych pozwala na stworzenie eleganckiego, funkcjonalnego i komfortowego pomieszczenia. Bardzo popularne są wszelkiego rodzaju płytki. Jednak, obok materiałów wykończeniowych, bardzo ważną rzeczą jest zastosowanie odpowiedniej hydroizolacji. Łazienka to pomieszczenie, w którym występuje duża ilość wody oraz wilgoci. Izolacja posadzki w łazienkach pozwala na ochronę elementów konstrukcyjnych, które wykonane są między innymi z betonu. Z uwagi na charakter tego pomieszczenia, to bardzo ważny etap prac.

Izolacja prysznica to jedno z podstawowych zadań. Dotyczy to przede wszystkim rozwiązania, w którym nie występuje brodzik. Kabina prysznicowa ustawiona jest bezpośrednio na posadzce. To nowoczesny i elegancki sposób na wprowadzenie estetycznego rozwiązania do łazienek. W tym przypadku należy zastosować przede wszystkim spad, który umożliwi odprowadzanie wody do kratki ściekowej. Izolacja prysznica bez brodzika pozwoli natomiast na odpowiednią ochronę poszczególnych elementów, w tym betonowej powierzchni, która znajduje się pod płytkami.

Także izolacja brodzika prysznicowego musi być wykonana w odpowiedni sposób. Pewna ilość wody może zbierać się na posadzce wokół brodzika. Brak odpowiedniej izolacji wpływa na stopniowe pogorszenie kondycji posadzki.

Izolacja przeciwwodna w łazienkach musi uwzględniać także miejsca narożne. Bardzo istotna jest także izolacja samych ścian. W innym przypadku, wraz z użytkowaniem łazienki, może pojawić się odpadający tynk, a nawet szkodliwe dla zdrowia grzyby.

Wykonanie odpowiedniej hydroizolacji to także mniejsze ryzyko remontów łazienki, w związku z usterkami, które zdarzają się w tego rodzaju pomieszczeniach. Izolacją przeciwwilgociowa w łazienkach pozwoli na redukcję zacieków, czy pozwoli uniknąć warunków, które sprzyjają w tego typu pomieszczeniach rozwojowi grzybów i pleśni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

RELATED

Posts