SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Kiedy przychodzi taki moment, że nasz taras lub balkon traci swoje walory estetyczne oraz techniczne z powodu przecieków  a co za tym idzie często niszczy elewacje lub pomieszczenie, które znajduje się pod nim stajemy wtedy przed dylematem wyboru odpowiedniego materiału do hydroizolacji. Najczęściej zagłębiamy się w Internet i wpisujemy w wyszukiwarce hasło : hydroizolacja na taras lub balkon. Niestety często pojawia nam się masa reklam i stron promujących i zachwalających tak zwane FOLIE W PŁYNIE. To określenie nie jest uniwersalne i nie jest lekarstwem na każdy przeciek. Folie w płynie to nie najgorsze rozwiązania ale też nie najtrwalsze. Szczególnie przestrzenie narażone na intensywne odziaływanie warunków atmosferycznych powinny  być zabezpieczone solidniejszymi rozwiązaniami.

Nie każdy musi być specjalistą w zakresie materiałów budowlanych dlatego przedstawimy wam różnice między dwoma materiałami : folią w płynie a hydroizolacją dwuskładnikową typu WB DUOFLEX lub WB 2K

Folia w płynie to materiał jednoskładnikowy na bazie żywic syntetycznych najczęściej przeznaczony dla „majsterkowiczów” którym zależy na szybkości i łatwości aplikacji bez konieczności posiadania urządzeń do mieszania składników . Taka hydroizolacja po otwarciu opakowaniu jest już od razu gotowa do użycia, ale niestety jest to materiał dosyć cienki, kruchy i mało odporny na uszkodzenia mechaniczne- dlatego jeśli zabezpieczamy nią zarówno ściany jak i podłogę, należy najpierw nanieść preparat na ściany, aby nie chodzić po izolowanej podłodze a na końcu dopiero powierzchnie poziomą. Natomiast hydroizolacja dwuskładnikowa typu WB DUOFLEX jak i WB 2K  to zestaw dwóch składników : mokrego i płynnego. Składnik płynny to również baza żywic syntetycznych, ale takich, które do utwardzenia i wiązania potrzebują zmieszania z proszkiem reaktywnym na bazie cementu. Po połączeniu tych dwóch komponentów uzyskujemy gęstą masę, która po wyschnięciu tworzy grubszą warstwę gumy zdecydowanie bardziej odpornej na uszkodzenia mechaniczne i spękania. 

Wniosek nasuwa się sam, grubsza i mocniejsza  powłoka hydroizolacyjna daje nam większą wytrzymałość i ochronę przed wilgocią. Co więcej hydroizolacja dwuskładnikowa jest bardziej elastyczna, wytrzymała na uszkodzenia, ma większą zdolność przenoszenia rys co jest najbardziej istotne przy utrzymaniu szczelności powłoki izolacyjnej.

Kategorie

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia