SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Uszczelnianie przecieków oraz szycie rys w betonie to prace, które zawsze staramy się rezerwować na okres, gdy naprawy tarasów i balkonów nie są możliwe. W tym przypadku pracujemy nad garażem jednego z Warszawskich biurowców, gdzie po kilku latach osiadania konstrukcji pojawiły się spękania, przez które woda przedostaje się do wnętrza budynku. W takich przypadkach najsprawniejszą technologią jest iniekcja ciśnieniowa.

Problem zawilgocenia ścian może pojawić się zarówno na starych, ale także na nowych budynkach. W przypadku starych budynków sytuacja ta może wynikać po prostu z utraty efektywności zastosowanej hydroizolacji natomiast w nowych z błędów projektowych lub oszczędności na etapie wykonawczym. Nie możemy tutaj pominąć także czynników zewnętrznych jak obfite opady czy wysoki poziom wód gruntowych, który permanentnie oddziałowujące na konstrukcje powoduje szybszą destrukcje powłoki izolacyjnej niż ma to miejsce w okresowym odziaływaniu wilgoci. Odtworzenie albo wykonanie nowej hydroizolacji powłokowej nie zawsze jest możliwe. Dlatego w takich sytuacjach skuteczną metodą osuszenia ścian i zablokowania destrukcyjnego działania wody, jest zastosowanie iniekcji ciśnieniowej, która pozwoli na stworzenie skutecznej warstwy odcinającej podciąganie wilgoci z gruntu, ale i zabezpieczy przez przenikaniem wody przez mur. Iniekcja polega na wykonaniu odwiertów w ścianie i wstrzyknięciu pod dużym ciśnieniem odpowiednio dobranych preparatów chemicznych, które posiadają odpowiednie właściwości izolujące i wiążące wodę . Zalet tego rozwiązania jest wiele, ale najważniejszą jest to, że może być wykonywana w przypadku grubych ścian bez względu na poziom ich wilgotności. Taki sposób naprawy jest najmniej inwazyjny i zdecydowanie ogranicza zakres prac.

Kategorie

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK

INSTAGRAM

YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia