SYSTEMOWE ROZWIĄZANIA HYDROIZOLACYJNE

Dla części z was pojęcie korozji betonu może wydawać się kontrowersyjne ze względu na to, że określenie to odnosi się najczęściej do metali. Jak się okazuje, korozja lubi atakować też inne materiały w tym beton. Wyróżniamy kilka rodzajów korozji od chlorkowej, siarczanowej do karbonatyzacji betonu, która to polega na reakcji chemicznej dwutlenku węgla CO2 (zawartego w powietrzu atmosferycznym oraz wodach opadowych) z wodorotlenkiem wapnia Ca(OH)2 (zawartym w stwardniałym zaczynie cementowym w betonie). W wyniku tej reakcji powstaje kwaśny węglan wapnia CaCO3 (obniżający odczyn pH betonu) oraz woda H2O. Jak wygląda to w praktyce, możecie zaobserwować na załączonych zdjęciach. Taki proces jest niebezpieczny nie ze względu na estetykę, którą widać gołym okiem, ale na znaczące zmniejszenie właściwości nośnych konstrukcji betonowych co w wielu przypadkach może doprowadzić do poważnych katastrof budowlanych. Skutecznym sposobem ochrony betonu przed karbonatyzacją jest zastosowanie materiału WB 2K tworzącego wodoszczelną powłokę ochronną stawiającą opór dyfuzyjny wobec jonów węgla, siarki i chlorków oraz jak najmniejszy opór dyfuzyjny względem pary wodnej. Powłoka taka zabezpiecza beton przed wnikaniem CO2 oraz jonów kwasotwórczych, a jednocześnie umożliwia swobodne odparowanie wilgoci z betonu do otoczenia.

Jak możemy Państwu pomóc?

Służymy Państwu pomocą. W przypadku pytań dotyczących naszych produktów i rozwiązań systemowych prosimy o kontakt telefoniczny.

 

       

Biuro:+48 730 022 290 
Doradca techniczny : +48 730 022 002


biuro@waterblock.eu

02

Bądź z nami na bieżąco!

Subskrybuj nasze kanały i śledź nasze działania oraz dodawaj opinie :)

FACEBOOK INSTAGRAM YOUTUBE

Water Block to produkty klasy premium przeznaczone dla klientów ceniących rozwiązania na lata. Długoletnia współpraca technologów z Polski i Szwajcarii pozwoliła na stworzenie kompletnych rozwiązań systemowych dla takich elementów konstrukcyjnych budynku jak balkony, tarasy, dachy oraz fundamenty. Water Block z powodzeniem stosowany jest wszędzie tam, gdzie ważne są takie parametry, jak duża elastyczność, odporność na niskie temperatury, czy wytrzymałość na parcie wody.

Godziny otwarcia: